STŘÍLENÍ NA LIDI.CZ


Střílení na lidi: Jediný výcvik, při kterém na vás někdo vystřelí, vy na něj... a přežijete s vědomím, že až teď jste na reálný útok a obranu skutečně připraveni...

Střílet na terč umíte, ano... ale jak moc se vám rozklepou ruce, až bude proti vám stát útočník a vy se budete obávat o svůj život? Vystřelíte? Zasáhnete?

Na střelnicích a kurzech se učíme, jak zbraň nosit, tasit, zamířit a vystřelit. A třeba jste v tom výborný, nejlepší střelec v okolí. Jenže, co se stane, až proti vám nebude stát terč z papíru či plechu, ale živý člověk?!

Na první pohled je to stejné: Zamířit a vystřelit. "Nic na tom není...," řeknete si.

Každý, kdo už ale musel vystřelit na živého člověka, vám přitom potvrdí, že to situace nemá se střelbou na terč nic společného: Při střelbě na terč se totiž soustředíte na držení zbraně, zacílení a výstřel. Jakmile se před vás ale postaví živý člověk, musíte navíc také bleskově vyhodnotit mnoho dalšího:

- Rozhodnout se, zda zbraň vůbec vytáhnout: Uvědomíte si totiž, že jakmile ji tasíte, celou situaci možná dál vyhrotíte. A budete muset zbraň použít právě proto, že jste ji nenechali ukrytou.

- Musíte také vyhodnotit, zda máte vůbec zákonné oprávnění zbraň použít: Nutná obrana v krajní nouzi pomocí zbraně má jen velmi úzké mantinely toho, co je povolené... a co je naopak trestné. Ve zlomku sekundy si uvědomíte, že jakékoliv špatné rozhodnutí skončí buď ohrožením vašeho vlastního života, ohrožením života někoho z vašich blízkých kolem, zraněním či smrtí útočníka... nebo vaším uvězněním za neoprávněnou a nepřiměřenou obranu.

- Musíte výstřel správně načasovat. Vystřelit hned teď nebo počkat? Mám to nejhorší už za sebou a výstřel je tedy zbytečný... nebo se bude situace dál stupňovat?

- Pokud budete střílet, musíte vyhodnotit, kam zamířit: Střílet varovně do vzduchu? Nebo rovnou na něj? Kam? Co to bude mít za následky. A budou ty následky odpovídající tomu, co se právě děje? Jak s tím budete po zbytek života žít...?

A to vše musíte rozhodnout třeba jen pár sekund poté co, jste se právě probudili. Poté, co jste právě zastavili auto a telefonujete bez myšlenek na okolí. Nebo poté, co jste vyšli s manželkou či přítelkyní a dětmi z domu, těšíte se na společný večer a najednou stojí proti vám...

Všichni, kdo takové situace už zažili, říkají, že se to seběhlo nečekaně rychle. Jednu chvíli byli uzavřeni ve své obvyklé každodenní bublině obyčejných starostí. A pár desítek vteřin poté už museli rozhodovat o věcech, které ovlivní celý jejich další život.

Jak se na to připravit?

Jediný způsob, jak si takto vyhrocenou situaci zažít (a reálně okusit ten adrenalin, obavy a riziko důsledků), je vlastní zkušenost:

- Zažít to, že na vás někdo míří nabitou a odjištěnou zbraní... nebo že vás ohrožuje nožem, nebo že do vás nebo vaší rodiny někdo schválně najíždí autem a vy musíte reagovat.

- Zažít to, že máte jen několik sekund na rozhodnutí... které vás může navždy mrzet a pronásledovat.

- Zažít to, že budete mířit na někoho živého a zmáčknete spoušť...

Na střeleckém výcviku "Střílení na lidi" Vojtěcha Marka přesně\ to zažijete:

- Zažijete nečekané přepadení, kdy u sebe budete mít sice svou vlastní zbraň, ale až okolnosti rozhodnou, zda ji vůbec budete schopen použít.

- Pochopíte, jak těžké je rozhodování, zda svou zbraň tasit a jak se tím sám můžete ještě víc ohrozit.

- Budete nuceni rozhodovat během několika vteřin, s omezenou znalostí situace, se sníženým výhledem.

- Zažijete ten stres z toho, že na vás někdo míří. Na první, druhý i třetí pohled také pravou, nabitou, a k výstřelu připravenou zbraní.

- Budete se muset bránit svou vlastní (nebo vypůjčenou) zbraní. Vystřelit z ní. A nést důsledky toto, co jste udělali.

- A to všechno právě se svou vlastní zbraní. Tou, na kterou máte oprávnění. Na kterou jste zvyklí. Kterou máte doma. Nebo kterou nosíte.

Na výcviku "Střílení na lidi" si totiž přivezete svou vlastní zbraň. Dostanete na ni speciální závěr (nebo, pokud máte typ, na kterou se závěr nevyrábí, vám půjčíme zbraň, na kterou závěr máme). Dostane do ní speciální (život-neohrožující) náboje. A pak začne totéž, co dnes tvoří tu nejdokonalejší přípravu policistů, celníků a speciálních jednotek: Střílení skutečnými zbraněmi (žádný paintball) na živé protivníky.

Během 7 hodin výcviku zažijete víc, než na jakémkoliv dosavadní střelecké přípravě:

Probereme bezpečnost používání vlastní zbraně. Vyzkoušíme si střelbu na terč. Dostanete speciální závěr na vaši zbraň. Obléknete si speciální ochranné pomůcky. Pak vystřelíte na sebe samotného. Vyzkoušíte si, jak to bolí. Potom budou ostatní střílet na vás. Vy na ně. Zažijete útok v simulovaném prostředí domova, na ulici, v autě, v restauraci, v ložnici a v dalším reálném prostředí každodenního života. Prožijete si stres ze správného načasování. Rozklepou se vám ruce, když budete muset rozhodovat v nejistotě. A na vlastní oči, uši a kůži pocítíte, jak se budete reálně cítit, až někdo bude mířit a střílet na vás... nebo vy na ně.

To vše ale přitom s rizikem toho, že špatné rozhodnutí vás bude bolet nejen fyzicky, ale také finančně: Abychom si totiž zažili i reálné obavy ze špatného rozhodnutí, za každé neoprávněné užití své zbraně zaplatíte navíc předem určenou (a to nemalou) částku na charitativní konto, které si na začátku společně určíme. Ten tlak, kdy na vás někdo míří a vyhrožuje a vy musíte rozhodnout, zda zbraň použít nebo ne.... tak bude stále velmi živý a špatné rozhodnutí nepříjemně bolestivé.

Kurz "Střílení na lidi" probíhá na vybraných místech po celé ČR, s omezeným počtem účastníků a jen v několika termínech. Vyberte si vám nejbližší místo a termín stránce eshop pokud si chcete okusit skutečné pocity toho, že na vás někdo střílí a vy na ně... právě v kurzu "Střílení na lidi" to zažijete. A právě zde si také zafixujete nejlepší reakce (a získáte sebejistotu) pro případ, že se do podobné situace skutečně dostanete. Na tu vás totiž střelba na terč nikdy nepřipraví....


Speciální kurz střelby Střílení na lidi se skládá z deseti částí:

1. Během 7 hodinové intenzivní výuky se naučíte to, co ostatní studují měsíce.
2. Na praktických příkladech z praxe získáte dokonalý přehled o tom, kdy smíte, nebo naopak nesmíte zbraň použít.
3. Vyzkoušíte si, jak Vaše mysl, tělo a emoce reagují na přímé ohrožení.
4. Budete úplně přesně vědět, co udělat poté, co zbraň použijete.
5. Profesionální lektoři Vás naučí střílet s jistotou - vždy zasáhnete cíl
6. Zažijete ten pocit, jaké to je, když na Vás někdo střílí
7. Okusíte reálný adrenalin, z obavy, z rizika a z důsledků. Z kurzu odejdete s jistotou, že se zbraní neublížíte nikomu, komu nechcete.
9. Naučíte se rozhodovat během vteřiny, s omezenou znalostí situace, se sníženým výhledem.
10. Obdržíte mezinárodně uznávaný certifikát o účasti na kurzu

Tento speciální kurz je určený lidem, kteří umí střílet a zbraň ovládat, ale trénovali to vždy jen při střelbě na terč, nikoliv v reálných situacích. Chcete si vyzkoušet (a natrénovat správné reakce), jak se budou vaše ruce, vaše tělo a emoce chovat a reagovat, když budete v různých krizových situacích vaší vlastní nabitou zbraní (se speciálním nástavcem simunition a FX náboji) střílet na někoho živého... a on na vás....

O bezpečnost a hladký průběh celé akce se postarají kvalifikovaní instruktoři. V ceně kurzu je pronájem střelnice, půjčení simunition zbraně (nebo závěru na vaši zbraň) ochranné pomůcky (helma, brýle, náústek), mezinárodně uznávaný certifikát o absolvování kurzu.

V rámci bezpečnosti VŠECH, každý z účastníků před kurzem MUSÍ projít povinnou osobní kontrolou - test na alkohol, test na drogy, scan detektorem na přítomnost kovu....v případě opuštění místa výcviku prochází stejnými testy jako při příchodu.

Časový rozpis - 7 hodin.

Platba platební kartou, paypal, nebo převodem na účet při objednání.

Co na kurz potřebujete?

- věk 18 let a způsobilost k právním úkonům

- nebýt pod vlivem alkoholu, a látek snižujících pozornost a soustředění

- vhodné taktické nebo outdoorové oblečení a obuv - oboje odpovídající ročnímu období (kurz bude venku i v interiéru) oblečení může být po kurzu ušpiněné

- pevné rukavice (nejlépe střelecké)

- nákoleníky (gumové nebo plastové)

- zbrojní průkaz (kurzu se můžete zúčastnit i bez zbrojáku pod přímým dozorem instruktora s příplatkem na místě 800 Kč)